ENGEREK YILANI ZEHRİ VIPEREL CREMÂ (50 ml) (MASAJ TERAPİ MERHEMİ)

66,00 ₺
58,00 ₺
Üretici Firma: FAVIAMMODYTES (SC MB AMMODYTES SRL) ROMANYA TÜRKİYE Distiribütörü (İthalatçı Firma): VENOM PANZEHİR. Faviammodytes şirketi 2012 yılında Romanya'da Engerek Yılanı (Viperidea-Vipera Ammodytes) çiftliği kurarak yılan zehri üretim faaliyetine başlamıştır. 2013 yılında, doğal kozmetik ürünlerinin üretiminde uzmanlaşmış Favisan Laboratuvarı ile birlikte % 100 Orijinal Snake Venom (Viper Venom) - % 100 Doğal Engerek Yılanı Zehrini kozmetik sektöründe kullanmaya başlamıştır, cilt&yüz bakımı ve masaj kremleri üretmektedir. Ürünler; Avrupa Birliği Biyolojik Ürünler gereklilikler ve kurallarına uygundur. Dermatolojik olarak test edilmiştir. Türkiye Distiribütörlüğü Varol-Ağa Çiftliği tarafından yapılmaktadır. Varol-Ağa Çiftliği 2012 yılında ticari faaliyetine başlamış ve halen arıcılık ve kozmetik sektöründe faaliyet göstermektedir.
Ücretsiz nakliye
Teslim tarihi: 1-2 days

YENİ BİR DÖNEMİN BAŞLANGICI

 

• 4000 yıllık sır Venom Terapi - Panzehir • Rahatlatıcı Terapi • Bölgesel Isıtma Etkisi

 

Türkiye'de ilk kez satışa sunulan gerçek yılan zehri merhemi.

 

2013 yılından beri Avrupa'da satılan, Romanya Menşeeli ürün; %100 doğal gerçek engerek yılanı zehrinin kullanıldığı, kozmetik sektöründeki tek masaj merhemidir.

  

Viper Venom Rahatlatıcı Masaj Terapi Merhemi yoğun bir kıvama sahiptir, masaj yapılarak tamamı emilinceye kadar uygulanır, çabuk emilir bir yapıya sahip olan Masaj merhemi ciltte hızla emilir ve bölgesel bir ısıtma sağlar.

 

Yılan zehrinin içerdiği karmaşık maddeler sayesinde; derinlemesine doku oksijenlenmesine yardımcı olur.

 

Zehir peptitleri cildi doğal olarak kollajen üretmeye teşvik eder.

 

Yılan Zehrinin içerisindeki dokulara hızla yayılma yeteneğine sahip bir enzim nedeniyle; kozmetik merhemin karışımındaki kullanılan yağların ve bitki özlerinin özelliklerini daha da artırır.

 

 

 

İçindekiler: % 100 Orijinal Snake Venom (Viper Family: Viperidea-Vipera Ammodytes - %100 Doğal Engerekgiller-Burunlu Engerek Yılanı Zehiri), Vaselinum Album (deriyi yumuşatan, nemlendiren farmasötik teknolojide taşıyıcı olarak kullanılan yardımcı bir madde), Bal Mumu, Keklik Üzümü, Mentol, Ak Söğüt, Adaçayı, Ekinezya.

Ürün bileşimdeki bitkiler ve bitki yağlarından dolayı, doğal bir kokuya sahiptir. Parfüm içermez.

 

* Kadınlara ve erkeklere eşit derecede tavsiye edilir.

 

* Kullanımı: Cilt yüzeyine sürülür. Az miktarda merhem, günde 1-2 kez, ince bir tabaka halinde uygulanır ve deriye emdirilene kadar 3 DAKİKA boyunca hafifçe masaj yapılır.

 

* Uyarılar:

- Melittinden dolayı;  Arı sokması alerjisi olanların kullanmaması gerekir.

- Literatüre göre; Hamileler ve Emziren Hanımların kullanmaması gerekir.

- Melittinden dolayı; Arı sokmasına benzer hafif bir şişme veya kızarıklık olursa, bu şişlik veya kızarıklık 1 saat içerisinde geçer, sonraki kullanımlarınızda kullanım miktarınızı azaltarak kullanmaya devam ediniz.

 

 

 

Doğayı önemsiyoruz ve ürünlerimizi en yüksek kalite standardında sunuyoruz.

Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Dermatolojik olarak test edilmiştir.

Ürünlerimiz; paraben, alüminyum ve phenoxyethanol içermez. Böylelikle, tüm cilt tipleri için kullanımı güvenli ve uygundur.

 

• Yılan zehirli kremler, kozmetik piyasasında kozmesötik kategorisinin bir parçası olarak bilinirler. (Önerilen ürün ilaç değildir). 

• Yılan zehiri, ısı düşüşlerine ve yükselmelerine karşı dirençli olduğundan, kozmetiklerde kullanımı çok rahat bir raf ömrü sunar. Bozulmadan çok uzun süre saklanabilen bir yapıda olduğundan cilt bakım kremlerinin içerisinde sağlıklı yapısını korur. 

 

 

 

Bilgi:

 

Günümüzde antibiyotiklerin yetersiz kaldığı hastalıklar için yılan zehri, arı zehri, akrep zehri, tarantula zehri ve diğer zehirli hayvanların zehrinden yeni ilaç araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılmaktadır.

 

• En etkili Biyotoksin kaynağı olan yılan zehiri; bileşimindeki enzimler, faktörler, aktivatörler ve inhibitörler gibi biyoaktif moleküller ile alternatif ajanların geliştirilmesinde kullanılır.

 

• Yılan zehri, arı zehri, akrep zehri, tarantula zehri ve tıpta kullanılan diğer bütün zehirli hayvanların zehirlerinin (Zootoksin) yapısında; Nörotoksin, Kardiotoksin, Hemolizin, Proteolitik, Kolinesteraz, Latrotoksin, Katekolamin, Glikozaminglikan, Histamin, Serotonin, Sitokin Salgılatıcıları, Triptofan, Hyolironidaz, Fosfolipaz A2 ve Melittin adı verilen, aminoasitler içeren doğal polipeptitler ile formik asit, malik asit, fosfat, magnezyum, kalsiyum, proteinler, aminler, lipidler, fosfolipidler, mineraller, enzimler ve alarm feromonları bulunur.


• 4000 yıllık sır. Yılan Zehrinin antik çağlardan beri kullanıldığı bilinmektedir. Yılanlar derilerini sıyırarak kendilerini yenilerler. Bu özellikleri ile yılanlar tarih boyunca; yaşam, gençleşme, sağlık ve yeniden doğuş gibi kavramlarla ilişiklendirilmişlerdir.

 

Yılan zehrinin tıpta kullanımı çok eski devirlere dayanır; Sümerler, Eski Mısır Uygarlığı, İslamiyet öncesi Asya Merkezli Türk Uygarlığı, Eski Çin Uygarlığı, Doğu Uygarlıkları ve Roma Uygarlığına kadar hemen hemen her kadim uygarlıkta yılan zehrinden ilaç yapılmıştır.

 

Lokman Hekim, Hipokrat, Galen ve İbn-i Sina yılan zehri üzerine çalışmalar yapmışlardır. Yılanı sağlık sembolü olarak Selçuklu Dönemi’nde yapılan Darüşşifa ve Maristan (Mar eski Türkçede yılan demektir) gibi sağlık kuruluşlarının kapılarında ve duvarlarında da görebiliriz. Ülkemizde tıp sembolü olarak asaya sarılmış yılanın kullanılması ilk olarak II. Mahmud zamanında olmuştur. 14 Mart 1827'de açılmış olan Mekteb-i Tıbbiye-i Adliye-i Şahane (Günümüzde İstanbul Tıp Fakültesi) yılan sembolünü kullanmıştır.

 

Ülkemizin ilk tıp kurumu olan İstanbul Tıp Fakültesi’nin birbirine dolanmış iki yılan figüründen oluşan amblemi, Ord. Prof. Dr. A. Süheyl Ünver tarafından 1937 yılında, Selçuklu Devlet adamı Atabey Ferruh’un 1235 yılında Çankırı’da yaptırdığı Darüşşifada bulunan yılan figüründen esinlenerek yeniden çizilmiştir. Daha sonra, yeni kurulan Tıp Fakülteleri bu çizimden istifade ederek farklı amblemler kullanmışlardır.

 

Çankırı Müzesi’nde sergilenen kupaya sarılmış yılan figürü ise günümüzde Eczacılık sembolü olarak kullanılmaktadır.

 

Dünyada veterinerliğin sembolü olarak da kullanılan yılan sembolünü, ülkemizde Veteriner Hekimler Derneğinin, 1946 yılı kongresinde dernek rozeti olarak kabul etmesiyle ulusal amblem özelliği kazanmıştır.

 

Yılan zehri; 1830'lu yıllardan beri modern batı tıbbında, hekimlik, diş hekimliği, eczacılık ve veterinerlik camiasında, birçok farmakolojik ilaçlarda, serumlarda ve aşılarda güvenle kullanılmaktadır. Ayrıca panzehir olarak kullanılmaktadır. Günümüzde tıp, diş hekimliği, eczacılık ve veterinerlik amblemlerinde hâlen yılan resmi sembol olarak bulunmaktadır.

 

Louis Pasteur ve Césaire Phisalix yılan zehri çalışmaları neticesinde buldukları aşı ve serumlar ile günümüz tıbbında bir çığır açmışlardır. Bakteri ve virüs hastalıklarına çare olacak, yılan zehrinden elde edilmiş 4 farklı serum Louis Pasteur tarafından bulunmuştur.

Pasteur Enstitüsü 19.yüzyılın sonlarında birbirinden farklı yılanlardan serumlar elde etmişlerdir. Bu yılan türleri; Avrupa Engerek Yılanı, Afrika Engerek Yılanı, Afrika Kobra Yılanı, Hindistan Naja Yılanı ve Macar Naja Yılanlarıdır.

 

Dünya genelinde yaşayan yılanların tür sayısının 30.000 kadar olduğu tahmin edilmektedir. Yılan türlerinin sadece %8’ini tehlikeli olan türlerden oluşturmaktadır. Zehirli yılanlar 5 ana gruba (Colubridae, Elapidae, Hydrophylidae, Viperidae, Atractaspididae) ayrılır.

 

Türkiye’de ise birçoğu zehirsiz 40 tür yılan çeşidi bulunmaktadır. En sık karşılaşılan zehirli yılanlar ise Viperidae grubu yılanlardır.

 

Ülkemizde maalesef yılanlar, insanımız tarafından zararlı diye öldürülmektedir halbuki yılanların ekolojik dengeye birçok faydaları vardır. Lütfen yılan öldürmeyelim.

 

Türkiye’de bulunan zehirli ve zehirsiz yılanı birbirinden ayırmaya yarayan bazı özellikler şunlardır;

1. Zehirli yılanların başlarının dorsalinde küçük ve çok sayıda, zehirsiz yılanlarda ise büyük ve en fazla 9 tane pul vardır.

2. Zehirli yılanlarda göz ile alt çene kenarı arasındaki pullar çok sıralı, zehirsiz yılanlarda ise bir sıralıdır.

3. Zehirli yılanlarda kuyruk ucu küt, zehirsiz yılanlarda uca doğru gittikçe incelir.

4. Zehirli yılanlarda vücut iri lekeli, zehirsiz yılanlarda ise lekesizdir.

5. Zehirli yılanlarda göz bebekleri elips, zehirsiz yılanlarda ise yuvarlak şekildedir.

6. Zehirli yılanlarda baş üçgen şeklinde köşeli ve boyun belirli, zehirsiz yılanlarda ise baş elips şeklinde ve boyun belirsizdir.

7. Zehirli yılanlarda üst çenenin ön ucunda 2 tane zehir dişi vardır, zehirsiz yılanlarda bu dişler yoktur.

8. Zehirli yılanlardan bazıları canlı doğurur, zehirsiz yılanların hepsi yumurtlayarak ürerler.

 

Ülkemizde bulunan yılanlar çoğunlukla zehirli viperidae ve colubridae ve zehirsiz boidae familyasındandır.

Bunlar:

A. Viperidae Familyası (Engerek Yılanlar)

1. Vipera Ammodytes (Burunlu/Boynuzlu Engerek)

2. Vipera Kaznakovi (Siyah Engerek)

3. Vipera Lebetina (Koca Engerek)

4. Vipera Pontica (Çoruh Engereği)

5. Vipera Barani (Baran Engereği)

6. Vipera Raddei (Ağrı Engereği)

7. Vipera Wagneri (Vagner Engereği)

8. Vipera Ursinii (Küçük Engerek)

9. Vipera Xanthina (Şeritli Engerek)

 

B. Colubridae Familyası

1. Malpolon Monspessulanus (Çukurbaşlı Yılan)

2. Telescopus Fallax (Kedi Gözlü yılan)

 

C. Boidae Familyası

Bu öğeyi satın müşteriler de aldım